קצת עלי

אני אביטל, נשואה ליונתן ואמא לטנא ולנהרי מתגוררת באבנת יישוב קטן מול ים המלח. ב’ברבוש’ אני משלבת בין כמה אהבות שלי. אהבה ליצירה, אהבה לעיצוב ואהבה לאנשים. תפירת הברבושים היא סוג של מדיטציה עבורי. פעמים רבות תוך כדי תפירה, אני מגלה שחיוך נסוך על פניי ואני מתמלאת אושר. מפליא אותי בכל פעם מחדש, שברבוש הנחבש על הראש מקבל חיות והופך להיות חלק בלתי נפרד מהחובש אותו. בן רגע הופך איש פשוט למלך, עלם חמודות לאציל בממלכה וילד מתוק לנסיך הקטן. ברגע חבישת הברבוש מתרחש קסם.

אז איך הכל התחיל אתם שואלים?

סיפורו של הברבוש מתחיל במפגש שלי עם יונתן. שמתי לב שהכיפה שחבש מוזנחת וישנה והחלטתי לעשות מעשה. כיסוי הראש הראשון שנתפר היה מצ’וקמק, אבל המשכתי לנסות ולתפור. לאחר ניסיונות רבים של חיפוש גזרה, בדים מתאימים ודרכי תפירה שונות, הצלחתי סוף-סוף להגיע לתוצר מוצלח, עם הגזרה הנכונה והתפירה המדויקת. כשהבאתי אותו ליונתן הוא אמר לי ‘את קולטת מה יצרת פה?! את חייבת לצאת עם זה לעולם’.

תינוק נולד! ועכשיו צריך לבחור לו שם כדי שיוכל לגדול וללכת. ‘כיפה’? לא, זה הרבה יותר מכיפה. זהו אביזר אופנה, כיסוי ראש מלכותי. חשבנו על ברבש חבר שלנו שנהג לחבוש כיסוי ראש בסגנון הזה וחשבנו על המילה תרבוש – הכובע הטורקי המסורתי. וכך נוצרה מילה חדשה, ובאותו רגע קיבל התינוק שם- “בַּרְבּוּשׁ”. באורח פלא החלו להתקשר ולהגיע “מתברבשים”, מכל רחבי הארץ והשם “ברבוש” הפך לשגור בפי כל עד שנדמה בטעות שזהו השם הגנרי של המוצר. כשחזרתי מהצפון לירושלים, הפך כל בית שלנו לסטודיו שלי. לכל מקום כיתתו אנשים את רגליהם כדי לבחור את הברבוש המתאים להם. היום, הולך העסק וגדל, והסטודיו ממוקם במרכז העיר בירושלים. הברבושים מוצגים גם בחנות – ‘בחפץ כפיה’ שבשכונת עין כרם הקסומה ובמכירות ביתיות ברחבי הארץ. כיום אני מעצבת עבורכם עוד פריטי לבוש ואביזרי אופנה, מבדים איכותיים בלבד בעבודת יד, וכולם מוצגים כאן באתר. באהבה, אביטל.

Open chat
איך אוכל לעזור?